Dansk møbelproducent. Stor fritstående skrivebord, teaktræ

Varenummer: 6458259
Hammerslagspris: DKK 1.500
Vurdering: DKK 4.000

Dansk møbelproducent. Stor fritstående skrivebord af fineret teaktræ, rektangulær topplade med kehlet kanter, front med fem skuffer, bagside med hylde og to låger, bag hvilke hylde, ben af massivt teaktræ. 1960'erne. H. 73 L. 200 D. 80 cm. Fremstår med lettere brugsspor, skjolder på topplade.
Auktionen afsluttes:  11-07-2024 19:04:41