Dansk møbelproducent. Jalousiskab med løs overdel, teaktræ (2)

Varenummer: 6436734
Hammerslagspris: DKK 500
Vurdering: DKK 1.500

Dansk møbelproducent. Jalousiskab med løs overdel af fineret teaktræ. front med to jalousilåger med lameller af massivt egetræ, bag hvilke stor og små udtræksbakker, løs overdel med justerbar hylder af fineret teaktræ, bagplade af fineret bøgetræ, sokkel af fineret egetræ. 1950'erne. H. 75-183 B. 103 D. 31-46 cm. Fremstår med brugsspor, kraftig nuanceforskel på topplade og ridser. Nøgle mangler. (2)
Auktionen afsluttes:  21-02-2024 19:28:10

2333750 21-02-2024 19:10:33 DKK 500