Dansk møbelproducent. Høj skænk, egetræ, 1960'erne

Varenummer: 6472691
Vurdering: DKK 2.000

Dansk møbelproducent. Høj skænk af fineret egetræ, front med tre skuffer, herover tre skydelåger bag hvilke hylder og to udtræksbakker. 1960'erne. H. 110 L. 180 D. 45 cm. Fremstår med alders- og brugsspor, afslag på et greb.
Auktionen afsluttes:  21-07-2024 20:28:07