Dansk møbeldesign. Aflangt lavt sofabord af palisander, 1950-60'erne

Varenummer: 6471087

Næste bud: DKK 1.000
Vurdering: DKK 1.500

Aflangt lavt sofabord med spejlskåret topplade af palisander, stel af sortlakeret metal. Dansk møbeldesign, 1950-60'erne. H. 28, B. 210, D. 48 cm. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder ridser og mærker. Rester af pålimet tape mm.

DKK 1.000
Auktionen afsluttes:  20-07-2024 18:15:00