Dansk maler, 1800-tallet. Interiør med lille, strikkende pige, der våger over sovende dreng

Varenummer: 6411232
Hammerslagspris: DKK 900
Vurdering: DKK 1.600

Dansk maler, 1800-tallet. Interiør med lille, strikkende pige, der Væger over sovende dreng. Olie på lærred. Usign. 26 x 21 cm (35 x 32 cm). Lærredet er rentoileret, retoucheringer.
Auktionen afsluttes:  19-03-2024 20:54:00

1197274 13-03-2024 19:33:48 DKK 900