Damearmbåndsur fra Tiffany & Co., model Atlas, ref. D286.753

Varenummer: 6402595

Næste bud: DKK 14.500
Vurdering: DKK 19.500

Damearmbåndsur fra Tiffany & Co., model Atlas, ref.nr.: D286.753, serienr.: 2345, i urkasse af 18 kt. guld, gylden skive, lynette med romertal, riflet optrækskrone, mineralglas, monteret med original læderrem med forgyldt spænde, quartz urværk. Ø. 19 mm. Fremstår med lettere brugsspor. Medfølges af generisk etui. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

DKK 14.500
Auktionen afsluttes:  25-04-2024 19:50:36