Damearmbåndsur fra Tiffany & Co., model Atlas, ref. D286.753
Næste bud:
14.500
Vurdering:
19.500
Damearmbåndsur fra Tiffany & Co., model Atlas, ref.nr.: D286.753, serienr.: 2345, i urkasse af 18 kt. guld, gylden skive, lynette med romertal, riflet optrækskrone, mineralglas, monteret med original læderrem med forgyldt spænde, quartz urværk. Ø. 19 mm. Fremstår med lettere brugsspor. Medfølges af generisk etui. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
27-07-2024 20:58:00