Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 300M, ref. 596.1523

Varenummer: 6404842

Næste bud: DKK 10.000
Vurdering: DKK 14.000

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 300M, ref.nr.: 596.1523 / 796.1523, cal. 1424, serienr.: 56340145, i urkasse af stål, rød, bølget skive med streg- og punktindeks, datoangivelse ved 3" position, justerbar lynette, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke af stål med foldelukke med forgyldt logo, quartz urværk. Ø. 28 mm. Indvendig L. ca. 16,5 cm. Medfølges af boks, kasse samt dateret men ustemplet certifikat fra 2000. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

DKK 10.000
Auktionen afsluttes:  25-04-2024 19:30:36