Dahl Jensen for Bing & Grøndahl. Urhane, figur af porcelæn,

Varenummer: 6436558
Næste bud: DKK 1.000
Vurdering: DKK 1.300

Bing & Grøndahl. Figur af porcelæn i form af urhane, nr. 1744. Formgivet af Dahl-Jensen (sign. i godset). H. 26 cm, L. 35 cm. 2. sort.. Fremstår med lille overfladisk afslag på næbspids samt små ridser i panden.
Auktionen afsluttes:  13-03-2024 20:00:00