Dagmarkors af 14 kt guld med forgyldt sterlingsølv kæde (2)

Varenummer: 6424398
Næste bud: DKK 1.000
Vurdering: DKK 1.300

Vedhæng i form af dagmar kors af 14 kt guld 18x15 mm, stemplet mester samt 585 hertil kæde af forgyldt sterlingsølv L. 45 cm. Vægt 1,6 gram (guld)
Vejl 2864 (2)
Fra ophørt smykkeforretning.
Auktionen afsluttes:  29-07-2024 19:59:33