Cohr / Hingelberg, 'Dobbeltriflet', fiskeserveringssæt af sølv (2)

Varenummer: 6465875

Næste bud: DKK 2.000
Vurdering: DKK 3.000

'Dobbeltriflet' fiskeserveringssæt af sølv, stemplet både for Carl M. Cohr og F. Hingelberg (Hingelberg antageligt forhandlerstempel), 1920'erne. L. 27 og 23,5 cm. Samlet vægt ca. 258 g. Fremstår med brugsspor og graveringer. (2)

DKK 2.000
Auktionen afsluttes:  16-07-2024 18:55:00