Christopher Dresser for Benham & Froud. Et par andirons / ildbukke af messing (2)

Varenummer: 6473788
Vurdering: DKK 2.400

Et par andirons / ildbukke af messing på tre ben, designet af Christopher Dresser og udført hos Benham & Froud. 1800-tallets anden halvdel. Den ene stemplet '15' under bunden, den anden utydeligt stemplet (I?). H. 17 cm. Almindelige brugsspor. (2)
Auktionen afsluttes:  12-07-2024 19:53:00