Christian Hvidt. Fem skabsmoduler / skænke, mahogni (5)

Varenummer: 6472990
Hammerslagspris: DKK 2.400
Vurdering: DKK 2.000

Christian Hvidt. Fem skabsmoduler af massivt tapsamlet mahogni, front med to låger med greb af messing bag hvilke hylder samt samt udtræksskuffer til hængemapper, afsluttet på sokkel Fremstillet hos Søborg Møbler. Nøgler mangler. H. 82 B. 90 D. 47 cm. Fremstår med brugsspor, flere ridser, enkelte huller på bagbeklædning, flere stel med manglende montageskruer, enkelte mindre fejl og mangler. (5)
Auktionen afsluttes:  11-07-2024 21:14:00