Chiffonnière af mahogni, 19. årh. 2. halvdel.

Varenummer: 6470546
Hammerslagspris: DKK 500
Vurdering: DKK 1.200

Chiffonnière af mahogni med profileret top, 2 delt, front med 7 skuffer, på ben som dyrepoter. 19. årh. H. 143, B. 101, D. 51 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Auktionen afsluttes:  12-07-2024 19:54:49

210048 09-07-2024 10:33:53 DKK 500