Gå til mobilt website
Log ind
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Dansk
English
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Møbler
Stole
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Log ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Charles Eames. Sæt på seks skalstole, model DSX, blå. (6)
Varenummer
:
6332320
Hammerslagspris
:
3.800
Vurdering
:
5.000
Charles Eames (1907-1978). sæt på seks skalstole, model DSX med originale skaller af blå polypropylen, Formgivet 1948. Fremstillet og stemplet hos Vitra. Professionel eftermonteret på originale H- base stel af forkromet stål fremstillet hos Vitra. H. 80/45 cm. Skaller med lette brugsspor, stel anløbet under sæde. (6)
27-02-2024 19:05:00
Showroom:
DK, Vejle, Dandyvej
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
2327984
23-02-2024
08:23:06
3800
Close
Image 1 of 1
Maximize image
Restore image