Carl O. J. Lund. Landskab med husmandssted

Varenummer: 6436626
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK < 1.000

Carl O. J. Lund (1857-1936). Landskab med husmandssted, olie på lærred, sign. Carl O. J. Lund. 29 x 52 cm (66 x 45 cm).
Kunstneren solgte i 1800-tallets slutning værker til kongehuset og den russiske zar.
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 20:32:00

1142736 13-02-2024 18:22:42 DKK 350