Carl Fiebig. Portræt af Otto Johannes Carlsen, 1845

Varenummer: 6436616
Hammerslagspris: DKK 2.000
Vurdering: DKK 3.000

Carl Fiebig (1812-1874). Portræt af overintendant Otto Johannes Carlsen (1821-1898), olie på lærred, signeret Fiebig 1845. 31 x 26,5 cm (46 x 40 cm). Samtidig bobinet-indramning. Fremstår med fine, aldersrelaterede krakeleringer, mindre mærker.
Auktionen afsluttes:  24-03-2024 20:09:09

12492 24-03-2024 11:26:53 DKK 2000