Gå til mobilt website
Log ind
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Dansk
English
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Maleri og skulpturer
Ældre billedkunst
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Log ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Carl Fiebig. Portræt af Otto Johannes Carlsen, 1845
Varenummer
:
6436616
Hammerslagspris
:
2.000
Vurdering
:
3.000
Carl Fiebig (1812-1874). Portræt af overintendant Otto Johannes Carlsen (1821-1898), olie på lærred, signeret Fiebig 1845. 31 x 26,5 cm (46 x 40 cm). Samtidig bobinet-indramning. Fremstår med fine, aldersrelaterede krakeleringer, mindre mærker.
24-03-2024 20:09:09
Showroom:
DK, Vejle, Dandyvej
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
12492
24-03-2024
11:26:53
2000
Close
Image 1 of 1
Maximize image
Restore image