C.G. Hallberg, Stockholm. Et sæt frugtknive i forgyldt sølv med skafter af agat, 1888-1894

Varenummer: 6461367
Næste bud: DKK 2.600
Vurdering: DKK 3.800

C.G. Hallberg, Stockholm. Tolv frugtknive i forgyldt sølv med skafter af poleret båndagat. Otte stk. stemplet for C.G. Hallberg, Stockholm, 1888, fire for uidentificeret mester, 1894. L. 16,5 cm. Medfølges af tilhørende foret præsentationsæske. Fremstår med alm. brugsspor.
Auktionen afsluttes:  09-08-2024 20:00:00