Brillantring af 18 kt. guld

Varenummer: 6466131
Næste bud: DKK 2.600
Vurdering: DKK 4.000

Brillantring af 18 kt. guld prydet med 19 små champagnefarvede brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.10 ct. Utydeligt stemplet på ydersiden af ringskinne.
vægt ca. 2,2 g. Front B. 0,55 cm. Ringstr. 58/18,5. Brugsspor på guld.
Auktionen afsluttes:  01-08-2024 20:09:00