Brillantring af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 0.29 ct

Varenummer: 6451403
Vurdering: DKK 4.000

Brillantring af 14 kt. hvidguld front prydet med 29 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.29 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: SI-P1. Stemplet delvis utydeligt 14KED med israelsk lyre. 1900-tallets anden halvdel. Ringstr.: 56/ 17,8. 3,1 g. Brugsspor på hvidguld.
Auktionen afsluttes:  31-05-2024 20:29:31