Brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld på 0.21 ct

Varenummer: 6472938
Næste bud: DKK 3.000
Vurdering: DKK 4.000

Brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld prydet brillantslebnen diamant på 0.21 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1. Caraten er stemplet i ringskinnen.
vægt ca. 2,7 g. Front B. 0,92 cm. Ringstr. 53/17. Lettere brugsspor på hvidguld.
Auktionen afsluttes:  24-07-2024 20:08:00