Brillant ring af 14 kt guld 0.01 ct.

Varenummer: 6442432
Vurdering: DKK 1.500

Brillant ring af 14 kt hvidguld prydet med brillant slebet diamant på 0.01 ct. Farve: Wesselton (G), Klarhed: Stemplet mester samt 585. Ringstørrelse 49 / 15,5 mm, vægt 3,2 gram. Fremstår med brugsspor, herunder manglende grab.
Auktionen afsluttes:  06-04-2024 18:20:00