Boucheron 'Reflet'. Dameur i delvist forgyldt stål, ca. 2000'erne

Varenummer: 6440383

Næste bud: DKK 4.800
Vurdering: DKK 7.000

Damearmbåndsur fra Boucheron, model Reflet, ref.nr.: AH 30829, i rektangulær urkasse af delvist forgyldt stål, satineret, gylden skive, riflet optrrækskrone, safirglas, original strudserem, quartz urværk. mål: 18 x 29 mm. fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

DKK 4.800
Auktionen afsluttes:  23-04-2024 19:41:48