Børge Mogensen for Søborg Møbler. Sekretær/chatol af egetræ

Varenummer: 6473928
Hammerslagspris: DKK 2.000
Vurdering: DKK 3.000

Børge Mogensen (1914-1972). Sekretær / Chatol af finéret egetræ, front med fire skuffer samt nedfældelig klap bag hvilke to mindre skuffer, brevordner og hylder. Nøgle medfølger. H. 123,5 cm, B. 100 cm, D. 46 cm. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes:  12-07-2024 19:05:00

2330433 10-07-2024 14:31:43 DKK 2000