BNH Kædevarer/ Bjarne Normark Henriksen. Kraftig brillant- ankerarmlænke af 14 kt. guld, ca. 94,2 g.

Varenummer: 6458953

Næste bud: DKK 28.000
Vurdering: DKK 40.000

BNH Kædevarer/ Bjarne Normark Henriksen. Kraftig massiv ankerarmlænke af 14 kt. guld monteret med indstiks- kasselås og dobbelt sikkerhedshasp samt prydet på et led af to små brillantslebne diamanter på ca. 0.02 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS. Stemplet: BNH 585. L. 21 cm. B. 1 cm. Vægt: ca. 94,2 g. Fremstår med alm. brugsspor.

DKK 28.000
Auktionen afsluttes:  18-07-2024 20:56:00