Bing og Grøndahl/Royal Copenhagen. Empire/Blå blomst diverse servicedele. (63)
Hammerslagspris:
3.600
Vurdering:
1.200
Bing og Grøndahl. Empire diverse servicedele af porcelæn best. af: 1 suppeterrin uden låg Ø 25 cm. (1 sort.), 1 opsats H. 15 Ø 20 cm. (1 sort. med afslag), 1 fad med hanke nr. 101 Ø 24,5 (2 sort.), 1 saucekande (1 sort.),1 skal L. 24,5 cm (1 sort.), 1 smørkrukke (1 sort.), 1 ovalt skål L. 23 cm. (1 sort.), 2 ovale fade L.25/28 cm. (begge 1 sort.), 1 blad formet skål L. 17 cm. (1 sort.), 1 rekt. bakke L. 27 cm. (1 sort.), 1 ovalt fad L. 40 cm. (1 sort.), 4 middagstall. Ø 25 cm. (1 sort.), 5 frokosttall. Ø 21cm. (2 sort.), 2 suppetall. Ø 21 cm. (1 sort.), 9 kagetall. Ø 14 cm. (6 x1 sort. 3 x 2 sort.), 1 bladformet fad nr. 199 L. 25 cm. (2 sort.), 1 sukkerskål (1 sort. med afslag), 1 bægre (1 sort.), 1 plat de ménage (defekt med revne og med flere afslag, nogle stykke medfølger) med salt og peberbøsser ( 1 prop mangler) samt sennepskrukke (afslag under låget), 1 æggebægre (1 sort.), 1 tændstikker holder (1 sort.), 8 kaffekopper nr. 102 (1 x 1 sort. 7 x 2 sort.), 11 underkopper nr. 102 (4 x 1 sort. 7 x 2 sort.).
Endvidere Royal Copenhagen Blå blomst 3 suppetall. nr. 1617 Ø 20 cm. (2 sort.) og 1 ovalt fad nr. 8132 L. 26 cm. (1 sort.). Alt med brugsspor, blandet sortering nogle dele defekte. (63)
04-04-2024 19:46:00
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
61612
04-04-2024
19:44:00
3600
2146639
02-04-2024
19:30:59
3400
61612
04-04-2024
19:43:49
3200
2146639
02-04-2024
19:30:59
3000
61612
04-04-2024
19:43:32
2800
2146639
02-04-2024
19:30:59
2600
61612
04-04-2024
19:43:04
2400
2146639
02-04-2024
19:30:59
2200
61612
04-04-2024
19:42:43
2000
2146639
02-04-2024
19:30:59
1900
1462842
04-04-2024
10:55:23
1800
2146639
02-04-2024
19:30:59
1700
819042
02-04-2024
13:48:52
1600
1462842
02-04-2024
18:07:25
1500
819042
01-04-2024
11:40:25
1400
166890
30-03-2024
17:30:51
1300
2146639
28-03-2024
16:16:30
1200
166890
30-03-2024
17:30:47
1100
2146639
28-03-2024
16:16:30
1000
166890
30-03-2024
17:30:44
950
2146639
28-03-2024
16:16:30
900
166890
30-03-2024
17:30:41
850
2146639
28-03-2024
16:16:30
800
2322863
29-03-2024
23:48:31
750
2146639
28-03-2024
16:16:30
700
2322863
29-03-2024
22:14:35
650
2146639
28-03-2024
16:16:30
600
311912
29-03-2024
09:22:10
550
2146639
28-03-2024
16:16:30
500
383987
28-03-2024
08:38:26
450
166890
27-03-2024
19:15:21
400
383987
27-03-2024
17:39:17
350