Bernt Petersen for Wørts Møbelsnedkeri. Sofabord, elmetræ

Varenummer: 6472905

Vurdering: DKK < 1.000

Bernt Petersen f. 1937. Sofabord med rektangulær topplade af fineret elmetræ, ben af massivt elmetræ. Fremstillet af Wørts Møbelsnedkeri. H. 56, L.120 D. 70 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder og kanthak.

Auktionen afsluttes:  21-07-2024 19:34:07