Barok væglysestage af messing, 18. årh.

Varenummer: 6459703

Vurdering: DKK 1.000

Væghængt bloklysstage af messing med buet arm og ottekantede kraver rigt drevet med kugler/perler, kanneleringer, druer og bladværk samt med lette ciseleringer. H. 30, D. 40, B. 20 cm. Aldersrelateret slitage og reparationer/forstærkninger.

Auktionen afsluttes:  26-07-2024 14:00:00