Axel Holm manchetknapper af delvist forgyldt sterlingsølv + A. Holthe, Aalborg, moderne halskæde af sterlingsølv (3)
Vurdering:
Axel Holm et par manchetknapper af delvist forgyldt sterlingsølv, stemplet Ax. H. 925, L. 2 cm & A. Holthe, Aalborg, moderne halskæde m/ vedhæng af sterlingsølv, stemplet aha 925S, L. 38 cm. Enkelte brugsspor. Samlet vægt for sterling ca. 28 gr. (3)
01-05-2024 12:00:00