Asger Jorn (1914-1973): Figur kompositioner. To Litografier i farver 1942 0g 1945

Varenummer: 6433564
Hammerslagspris: DKK 2.600
Vurdering: DKK 2.400

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6437046
Begge tryksign. Asger J. hhv 42 og 45. Lysmål hver: 24 x 22 cm. (2)
Proveniens: Galleri Helth, Kbh.
Auktionen afsluttes:  31-01-2024 21:02:00