Art Deco. Italiensk sofabord, 1930/40'erne

Varenummer: 6365844

Næste bud: DKK 1.500
Vurdering: DKK 3.000

Art Deco. Italiensk sofabord af bl.a. fineret palisander, plade ilagt intersia, runde tilspidsede ben med sko af messing. H. 57,5 L. 120 D. 55 cm. 1930/40'erne. Fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor.

DKK 1.500
Auktionen afsluttes:  21-07-2024 17:28:07