Arne Jacobsen. 'Syver' stol, model 3107
Arne Jacobsen (1902-1971). 'Syver' stol, model 3107, med skal af formbøjet krydsfiner, sortlakeret stel af forkromet stålrør. Sh. ca. 43 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. fremstår med mærker og ridser og brugsspor samt mindre begyndende blødhed i ryg.
Varen afsluttes:
20-06-2024 12:24:00