Arne Jacobsen. 'Syver' stol, model 3107

Varenummer: 6354748

Arne Jacobsen (1902-1971). 'Syver' stol, model 3107, med skal af formbøjet krydsfiner, sortlakeret stel af forkromet stålrør. Sh. ca. 43 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. fremstår med mærker og ridser og brugsspor samt mindre begyndende blødhed i ryg.

Køb nu pris
DKK 800