Arne Jacobsen. Syv 'Syveren' stole, model '3107' (7)

Varenummer: 6394949

Arne Jacobsen (1902-1971). Et sæt på syv 'Syveren' stole, skaller af formspændt finéret bemalet træ, stel af forkromet stålrør. Sh. ca. 44 cm.
Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen.
Fremstår med brugsspor, nogle ridser og skrammer og nogle mgl. dupper. (7)

Køb nu pris
DKK 8.000