Arne Jacobsen. Syv 'Syveren' stole, model '3107' (7)

Varenummer: 6394949
Varen er afsluttet

Arne Jacobsen (1902-1971). Et sæt på syv 'Syveren' stole, skaller af formspændt finéret bemalet træ, stel af forkromet stålrør. Sh. ca. 44 cm.
Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen.
Fremstår med brugsspor, nogle ridser og skrammer og nogle mgl. dupper. (7)
Varen afsluttes:  15-03-2024 08:16:00