Arne Jacobsen. 'Myren', model 3101, i sort anilin læder

Varenummer: 6389867

Arne Jacobsen (1902-1971). 'Myren' spisestol med skal i formspændt krydsfinér, stel af forkromet stålrør. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3101, Fremstår nybetrukket med sort anilin læder. Sh. 45 cm. Minimale brugsspor.

Køb nu pris
DKK 2.800