Arne Jacobsen. Kontorstol model 3117, sortlakeret
Vurdering:
4.400
Arne Jacobsen. Kontorstol, model 3117, af formspændt sortlakeret træ, monteret med højdejusterbart firpas drejestel af forkromet stål monteret med hjul. Fremstillet hos Fritz Hansen. fremstår med ridser, mærker og brugsspor samt løshed ved sæde.
13-06-2049 13:15:00