Arne Jacobsen (1902-1971) for Fritz Hansen: Fem '7'er'-stole, model 3107, hvidt læder (5)

Varenummer: 6470289
Hammerslagspris: DKK 6.000
Vurdering: DKK 4.000

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6476557
Fem '7'er'-stole med skaller af formspændt krydsfinér betrukket med hvidt læder, stel af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. Brugsspor. Alle rygge fremstår faste.
Auktionen afsluttes:  13-07-2024 12:30:00