Armbånd af 14 kt hvidguld med brillant

Varenummer: 6431658

Næste bud: DKK 4.000
Vurdering: DKK 5.000

GIFA. Moderne brillant armring af 14 kt. rhodineret hvidguld med integreret indstikslås og en sikkerhedshasp samt prydet med én brillantslebet diamant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Stemplet: GIFA 585. Indvendig 17 cm. Vægt: ca. 13,3 gram. Fremstår med brugsspor, herunder ridser.

DKK 4.000
Auktionen afsluttes:  04-03-2024 18:59:46