Armbånd af 14 kt hvidguld med brillant
Vurdering:
5.000
GIFA. Moderne brillant armring af 14 kt. rhodineret hvidguld med integreret indstikslås og en sikkerhedshasp samt prydet med én brillantslebet diamant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Stemplet: GIFA 585. Indvendig 17 cm. Vægt: ca. 13,3 gram. Fremstår med brugsspor, herunder ridser.
29-04-2024 18:51:00