Anytime. Signetring af 14 kt. guld prydet med en blå syntetisk safir, ca. 14,8 g.

Varenummer: 6433314

Næste bud: DKK 5.200
Vurdering: DKK 6.600

Anytime, Denmark. Signetring/ lillefingerring af 14 kt. guld prydet med en stor syntetisk blå safir med glatslebet overflade og facetter i bunden (ca. 14x11 mm.). Safiren er monteret i en kraftig ringskinne med ornamentik i relief. Stemplet: ANY 585. Eft. 2000. Ringstr.: 50/ 16. Vægt: ca. 14,8 g. Ringen fremstår med brugsspor.

DKK 5.200
Auktionen afsluttes:  25-02-2024 19:39:12