Anretterbord i bemalet hardwood. Burma sidst 1800-tallet.

Varenummer: 6448024

Næste bud: DKK 2.000
Vurdering: DKK 4.000

Anretterbord i delvis bemalet massiv hardwood, gallerikant med drejede søjler (enkelte mangler), hjørner samt top med håndsmedede beslag i jern. Burma sidst 1800-tallet. H. 67. L. 186. B. 74 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

DKK 2.000
Auktionen afsluttes:  23-04-2024 16:39:36