Gå til mobilt website
Log ind
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Dansk
English
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Hobby og samleobjekter
Oldsager
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Log ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Almuestol af bemalet træ, 1841
Varenummer
:
6436183
Hammerslagspris
:
1.200
Vurdering
:
1.500
Almuearmstol af rød- og grønmalet træ, ryg med profileret top, fyldingspaneler og spoler, malede monogrammer og årstal 1841, flettet halmsæde. H. 107 cm. B. 64 cm. SH. ca. 42 cm. Aldersrelaterede brugsspor, herunder ridser, mærker små afslag, ormehuller.
13-02-2024 20:00:00
Showroom:
DK, Vejle, Dandyvej
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
403338
13-02-2024
14:13:43
1200
Close
Image 1 of 1
Maximize image
Restore image