Alliancering i 9 kt. hvidguld, 0.15 ct.
Vurdering:
2.600
Alliancering i 9 kt. hvidguld prydet med ni brillantslebne diamanter på tilsammen 0.15 ct. (carat stemplet i ringskinnen). Farve: Top Cape-Cape (K-N), klarhed: VS og SI. Ringstr. 54/17,10. Vægt 2,6 g. Lette brugsspor.
03-05-2024 18:45:23