Alliancering i 9 kt. hvidguld, 0.15 ct.

Varenummer: 6426501
Næste bud: DKK 2.000
Vurdering: DKK 2.600

Alliancering i 9 kt. hvidguld prydet med ni brillantslebne diamanter på tilsammen 0.15 ct. (carat stemplet i ringskinnen). Farve: Top Cape-Cape (K-N), klarhed: VS og SI. Ringstr. 54/17,10. Vægt 2,6 g. Lette brugsspor.
Auktionen afsluttes:  29-02-2024 20:07:45