Alexandra Mai Møller og Aino Møller (cd) . Fællesværk , akryl på lærred på plade

Varenummer: 6447376

Næste bud: DKK 4.000
Vurdering: DKK 8.000

Aino Møller f. 1954 og Alexandra Mai Møller f. 1981. Fællesværk. Akryl på lærred på plade og akryl på plade. Signeret AA. og dateret 03. 144 x 89 cm. (144x89 cm.)

Alexandra Mai Møller er født i 1981 og har siden barnsben vist sine malerier og tegninger på gallerier rundt om i landet. Hun er opvokset i et kreativt hjem og har både haft et kunstnerisk samarbejde med sin mor, keramiker og billedkunstner Aino Møller, og ved flere lejligheder malet billeder med sin far, musiker og billedkunstner Lars H.U.G.

DKK 4.000
Auktionen afsluttes:  23-04-2024 16:29:36