Alexandra Mai Møller og Aino Møller (cd) . Fællesværk , akryl på lærred på plade
Næste bud:
1.000
Vurdering:
3.400
Aino Møller f. 1954 og Alexandra Mai Møller f. 1981. Fællesværk. Akryl på lærred på plade og akryl på plade. Signeret AA. og dateret 03. 144 x 89 cm. (144x89 cm.)
Alexandra Mai Møller er født i 1981 og har siden barnsben vist sine malerier og tegninger på gallerier rundt om i landet. Hun er opvokset i et kreativt hjem og har både haft et kunstnerisk samarbejde med sin mor, keramiker og billedkunstner Aino Møller, og ved flere lejligheder malet billeder med sin far, musiker og billedkunstner Lars H.U.G.
27-07-2024 18:35:00