Albert Larsen. Kanalparti fra Venedig, 1906

Varenummer: 6453701

Næste bud: DKK 550
Vurdering: DKK < 1.000

Albert Larsen (1885-1957). Kanalparti fra Venedig, olie på plade. Signatur ikke synlig men på bagsiden påskrevet 'Albert Larsen Venedig 1906'. 53 x 35 cm (65 x 48 cm). Rammen med label fra Firenze. Fremstår med lille afskalning i hjørne samt enkelte krakeleringer, rammen med en del afskalninger.

DKK 550
Auktionen afsluttes:  26-07-2024 21:03:00

5722 18-07-2024 17:47:16 DKK 500