Alain Roure. Fransk brillanthalssmykke af 18 kt. guld, i alt ca. 0.38 ct

Varenummer: 6418702
Vurdering: DKK 15.000

Brillanthalssmykke af 18 kt. guld med integreret vedhæng prydet med tre større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.38 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI. Kæde i form af små guldperler monteret med lille charm ved lås stemplet A. Roure, 750 samt logo.
vægt ca. 10,3 g. Vedhæng L. 1,3 cm. Guldperler Ø ca. 2,1 mm. L. 41 cm. Lette brugsspor på guld.
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 20:40:28