Vurdering:
20.000
Agnes Slott-Møller (1862-1937). 'Gammel slesvigsk Gaard', olie på lærred, sign. Agnes Slott-Møller 1911 Als Slesvig, blændrammen betegnet 'Østerholm Sommeren 1911'. 63 x 50 cm (79,5 x 66,5 cm). Fremstår med små retoucheringer.
Udstillet på Charlottenborg i 1912, nr. 493, mærkat herfra på bagsiden.