Tilbage til varen
Tip en ven
Modtagerens e-mail-adresse:
Afsender:
Din kommentar til varen:
Sikkerhedskontrol:
Du behøver ikke sikkerhedskontrollen, hvis du logger ind her

Bernhard Hertz m.fl. En 'Marguerite' broche af forgyldt sterlingsølv og hvid emalje, udført af Bernhard Hertz, København. Stemplet: B.H., Sterling, Denmark. Ø 4,3 cm. medfulgt af en lang halskæde trukket med mindre runde og ovale ferskvands kulturperler, perler af blå lapis lazuli samt afstandsstykker af metal. L. 180 cm. Smykkerne fremstår med brugsspor, broche med lille revne i emaljen. (2)