Tilbage til varen
Tip en ven
Modtagerens e-mail-adresse:
Afsender:
Din kommentar til varen:
Sikkerhedskontrol:
Du behøver ikke sikkerhedskontrollen, hvis du logger ind her

Henry Kjærnulf for Bruno Hansen. Høj skænk, palisander
Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6278963
Henry Kjærnulf. Høj skænk af fineret palisander, front med fire skydelåger, bag hvilke hylder og fire udtræksskuffer af massivt egetræ med tapsamlinger, stel af massivt palisander. Fremstillet hos Bruno Hansen, mrk. herfra. 1960'erne. H. 113 B. 200 D. 44 cm. Fremstår med minimale brugsspor alderen taget i betragtning.