Chatol af teaktræ, 1960'erne

Varenummer: 6383595
Hammerslagspris: DKK 700
Vurdering: DKK 1.200

Chatol af finéret teaktræ med front af tre skuffer samt udtrækkelig skriveplade, fire små skuffer, monteret på stel med massive ben af teaktræ. H. 114, B. 85, D. 44 cm. Fremstår med alders- og brugsspor.
Auktionen afsluttes:  27-05-2023 18:35:00