Peter J. Lassen. Montana modul, model 4111, D. 30 cm (2)

Varenummer: 6382610
Hammerslagspris: DKK 3.000
Vurdering: DKK 1.800

Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana moduler, model 4111. Modulerne er med to låger samt et skuffe. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 46,8 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Ophængslister samt vægbeslag medfølger. Skruer m.m. medfølger ikke. Fremstår med brugsspor herunder ridser. (2)
Auktionen afsluttes:  27-05-2023 20:02:27