Samling kunstbøger (48)

Varenummer: 6382120
Hammerslagspris: DKK 1.500
Vurdering: DKK 2.200

En samling kunstbøger, heriblandt Per Kirkeby Dagbog III, eksemplar med usign. original radering. Endvidere Morten Løbner Espersen, Per Kirkeby, Odsherredmalerne, Klenø, Ejler Bille, Johannes larsen, Alechinsky, Fynbomalerne, Carsten Jensen, Maja Lise Engelhardt, Finn Have, Færøernes billedkunst, Kjeld Ulrich, Danske Portrætter, Bjørn Nørgaard, Lars Nørgård, Dansk Kunst i 1990'erne, Tom Krøjer, Hans Lynge, Lars Ahlstrøm, Det Nordiske Lys, Kjeld Heltoft, Ny Carlsberg Fondet,Tróndur Pattersson, Erik Bille Christiansen m.fl. I alt 48 bøger. Brugsspor. Overvejende i pæn stand. (48)
Auktionen afsluttes:  14-06-2023 20:40:32

2267816 14-06-2023 20:38:32 DKK 1500