Alliancering af 14 kt guld, 0.10 ct

Varenummer: 6381948
Vurdering: DKK 2.000

Alliance ring af 14 kt guld prydet med fem brilliantslebet diamanter på i alt 0.10 ct. Farve: Top Crystal (I) Klarhed: VS. Stemplet 585. Ring str. 54 / 17 mm. vægt 1,5 gram. fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes:  06-10-2023 19:33:14